RSRA Zdrowe Życie

Wolontariat

Historia multimedialna

Z życia klubu

Galeria w linkach

Telewizja reportaże o nas

Nasze filmiki

Konkursy plastyczne

Turnieje piłkarskie

Kącik poezji

NGO

Dzień Trzeźwości

Dni bez alkoholu

Statystyki

Program

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Slajdzik

Ranking

KSIĘGA GOŚCI

Ruda Śląska

Linki Ruda Śląska

Alkoholizm

Test

Ważne adresy

Abstynencja

Warto posłuchać

Grupa Al-Anon

Narkomania

Przemoc

Bezdomni

Ważne telefony

Informator RZSA

Pomożemy CiKampania PARPA

IPZ

Rekomendacje

Wymiana linków

Przydatne linki

UM Ruda Śląska

Pogoda

Partnerzy medialni

Kalendarz

ROPS

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05/09/2013 19:09
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany na portalu społecznościowym: FACEBOOK możesz oglądać nasze fotki w dziale / Facebook profil/ Galeria w linkach oraz Facebook strona

Teledyski

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Tu jesteśmy

Powitanie

RUDA ŚLĄSKA / WITAMY NA STRONIE RUDZKIEGO STOWARZYSZENIA RODZIN ABSTYNENCKICH "ZDROWE ŻYCIE" / 41-700 Ruda Śląska / ul. Ballestremów 16 / Tu znajdziesz aktualne informacje i adresy placówek, instytucji, stowarzyszeń i grup samopomocowych zajmujących się problemem alkoholizmu, narkomani i innych uzależnień !!! / "Zdrowe życie to trzeźwe życie", "Abstynencja jest darem miłości"

Piknik Rodzinny 2011

Piknik Rodzinny „Piękno Życia Rodzinnego”
organizowany w ramach Metropolitalnego Święta Rodzin

Sobota, 28 maja Ruda Śląska Bykowina
Skwer Alejki na przecięciu ulicy Katowickiej i ChrobregoRodziny polecą balonem do Nieba

Jak dziecko może polecić Panu Bogu swoją rodzinę? Wysyłając balonikiem obrazkowy list do Nieba. Było to możliwe o godzinie 13:00 w sobotę 28 maja na Alejkach w Rudzie Śląskiej - Bykowinie.

W Bykowinie odbyła się impreza przyjazna rodzinom z małymi dziećmi. Bez alkoholu, dymu, agresji i hałasu; za to z zabawami dla maluchów, rozgrywkami sportowymi dla rodzin i wspólną dobrą zabawą. Już od kilku miesięcy w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej spotykał się sztab osób, które pragnęli dać kawałek nieba tutejszym rodzinom.

Tegoroczny Piknik rodzinny „Piękno Życia Rodzinnego” , odbył się 28 maja na skwerze przy ul. Katowickiej (na tzw. „Alejkach”), rozpoczął się o godz. 13.00 wyjątkowym wydarzeniem – w niebo pofrunęło kilkaset baloników. Każde dziecko obecne w tej chwili na skwerze mogło wypuścić do nieba balonik. Nie był to jednak zwykły balon. Wraz z nim do nieba uniesione były listy, obrazki, modlitwy, marzenia i prośby, które dzieci chciałyby polecić Panu Bogu nasze rodziny… ich radości i troski.

Wypuszczone w niebo baloniki zapoczątkowały kilka godzin wspaniałej zabawy. Pośród atrakcji tego dnia były: zabawy rodzinne (rodzinny turniej siatkówki, tańce integracyjne, chusta animacyjna z Klanzy, konkurencje rodzinne dla babci, dziadka mamy, taty i maluchów), zabawy dla dzieci i młodzieży (zajęcia sportowe, zręcznościowe, plastyczne, park linowy, trampoliny, dmuchawce). Skwer odwiedzili Klauny, Bańkarze, i weseli przebierańcy. Jedną z atrakcji były bilety na spektakle dziecięce Teatru Rozrywki i Teatru Ateneum, a nawet bilety na zagraniczne wycieczki rodzinne, które można było wygrać w Wielkim Konkursie Fantowym. Na festynie nie zabrakło także atrakcyjnych koncertów. Wystąpili m.in. górnicza orkiestra dęta, artyści muzyki chrześcijańskiej i muzyki rozrywkowej, a także iluzjonista Tomasz Kabis – laureat programu „Mam Talent”.

Życie rodzinne niesie ze sobą wiele trosk i trudności, posiada jednak niewypowiedziane piękno. Warto dostrzegać je każdego dnia, a szczególną okazją do tego mogą być spotkania, podczas których na nowo odkryjemy uśmiech na twarzy mamy, taty i dzieci. Taką okazją na pewno były liczne imprezy organizowane w ramach Metropolitalnego Święta Rodzin.

Główni Organizatorzy: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Stowarzyszenie „Pro Ethica”, Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza, Rudzkie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Zdrowe Życie, Szkoła Podstawowa nr 23 w Rudzie Śląskiej, Przedszkola 31 i 45 w Rudzie Śląskiej.

Honorowy Patronat: Grażyna Dziedzic, Prezydent Miasta Ruda Śląska

Zdjęcia ilustrujące:
Zobacz Fotki


Przetłumacz stronę


Wygenerowano w sekund: 0.05
19,303,642 Unikalnych wizyt